Kommenteeri

Millega arvestada transpordikatte valikul?

Kõlarikatte valmistamine ei ole raketiteadus. Siiski eeldab see põhjalikke teadmisi mitmest eri valdkonnast ja mis peamine, võimekust neid teadmisi oskuslikult tervikuks koondada.
Tekstiilist transpordikate või kast (case)?
Transpordikate on kahtlemata kõige kiirem, mugavam ja paindlikum viis kõlarite jms transportimiseks, kuid enne kõlarikatte või transpordikoti valimist tuleks veenduda selle lahenduse sobivuses.
Tekstiilist transpordikotid ei sobi üldjuhul suuremõõtmeliste, raskete või eriti õrnade seadmete transpordiks. Sellisel juhul on kahtlemata turvalisem variant vineerist ja alumiiniumprofiilidest valmistatud transpordikast (case). Küll aga sobib transpordikate suurepäraselt infoekraanide (digital signage) katmiseks, et vältida seadmete ladustamisel tekkivat tolmu ja juhuslikke vigastusi.

Kõlarikatte puhul on asi mõnevõrra lihtsam. Kui veokisse pakkimine hetkeks kõrvale jätta, siis taandub valik kahele erinevale lahendusele - SmartCover või Regular. Väikerendi kattelahenduste puhul sõltub valik sellest, kas pigem on kõlareid vaja kiiresti paigaldada ja demonteerida või on olulisem hoopis ökonoomsem lahendus, mis kaitseb kõlarit transpordi käigus vigastuste eest ning mida on eemaldada. Esimesel juhul oleme aja säästmiseks välja töötanud SmartCover lahenduse, millel on (velcro) "takjapaela" ribaga avatav esikülg, statiiviflansi ja/või sanga ava(d) ning aktiivkõlari puhul ka võimendimooduli kohal klapp. SmartCover kõlarikate tagab ühtlasi ka parima kaitse, sest kõlar on transpordi käigus üleni kaetud. Regular kõlarikatte puhul on tegemist kõige tüüpilisema nö. "müts pähe" lahendusega, millele võib olla lisatud kõlari sanga avasid katvad klapid või aktiivkõlari puhul võimendimooduli lüliteid, nuppe jms kaitsev tugevdusplaat.

Tulles tagasi veokisse pakkimise juurde, siis kujutame hetkeks ette kahest või kolmest topeltvaljuhäälditega madalsageduskõlarist koosnevat stack'i. Ei tundu eriti atraktiivne sellele üksinda katet paigaldada, ega ju?
Siit jõuame kolmanda, hübriidlahenduse juurde. Eest, velcro ribaga avatav, Regular kõlarikate - ehk siis keskmisest targem kõlarikate.

Teatavasti aeg=raha ja aega pole kunagi liiga palju. Ühest küljest aitab targalt valmistatud kõlarikate säästa tööle kuluvat aega ning pikendada investeeringu eluiga. Teisest küljest, mida keerulisem ning rohkemate lisadega on transpordikate, seda suurem on selle valmistamisele kulunud materjali kogus ning ajakulu.

Lisa kommentaar

Email again: