Kommenteeri

Heli- ja valgustehnika transpordikate kui rätsepülikond

Kas tead mis on ühist kõlarikattel ja rätsepülikonnal? Asjasse süvenemata võiks arvata, et mitte midagi. Järgnevalt püüan teha kiire põike transpordikatete valmimise telgitagustesse.
Meilt on vahel küsitud, miks on vaja helitehnika või valgusti transpordikatte või -koti valmistamiseks seade meie juurde toimetada. Kujutage hetkeks ette, et olete mõnest e-poest endale riideid valimas. Enda mõõte ju teate, suuruse tabelid on samuti olemas, aga kuidas see ikkagi selga sobib? Ilmselt nõustute, et proovikabiinist paremat viisi ostueelse kinnituse saamiseks on raske, kui mitte võimatu, leida. Kui siis, lasta rätsepal end mõõta lasta ja hiljem eritellimusena valminud rõivaid meelerahuga kanda.

Siinkohal võibki tõmmata tagasihoidliku paralleeli rätsepülikonna ja transpordikatete valmistamise vahele.

Jättes kõrvale enamlevinud kõlaritootjate mudelivaliku transpordikatted, mis on korduvalt meie õmblusmasinate alt läbi käinud, jõuame aeg-ajalt selliste kõlarikatete juurde, mida meil pole veel õnnestunud valmistada. Mida siis teha?
Võrdleme hetkeks kahte varianti...
Oletame, et esimesel juhul on meil tegemist aktiivkõlariga, mis asub meie töölaual. Alustuseks mõõdame, koostame eskiisi, tööjoonised, valmistame lõiked-detailid, tugevdusplaadid, paigaldame logod ja õmbleme kokku.Tundub kiire, eksole?

Teisel juhul hakkame tootja kodulehelt jooniseid otsima. Kui läheb hästi leiame joonised ja mõnel harval juhul isegi kvaliteetse kolmvaate. Paraku kipub kiirelt arenevas tehnikamaailmas ikka olema nii, et esimesele põlvkonnale järgneb teine ja nii loogilist jada pidi edasi. Seadme korpust puudutavad muutused võivad olla väiksed, piirdudes teinekord ainult mõne jalase, ava või käepideme asukoha/suuruse vms muutusega. Selliste, esmapilgul väikeste detailide kontrollimine mõjutab oluliselt kõlarikatte valmistamise ajakulu, mõistagi negatiivses suunas. Lisaks pole võimalik transpordikatte valmistamise käigus anda operatiivset tagasisidet joonestajale ega sealt omakorda juurdelõikusele. Tulemuseks oleme kulutanud rohkem aega ning saanud kõlarile katte, mille valmistamise protsess oleks võinud olla tunduvalt efektiivsem.

Meilegi meeldiks oma tooteid kallimalt müüa aga hindame siiski optimaalset ajakulu ning üldist kiiret ja sujuvat tellimuste täitmisprotsessi.

Lisa kommentaar

Email again: